YAZILI TERCÜME

Profesyonel anlamda çeviri hizmeti veren Fonetik Tercüme, metinleri alanına göre tasnif ederek standartlara uygun bir çeviri sunmayı prensip edinmiştir. Tarafımıza ulaştırdığınız metinlerin çevirisi ve denetimi tamamlandıktan sonra talebiniz doğrultusunda e-posta ya da kargoyla, basılı ya da elektronik kopya olarak tarafınıza ulaştırılmaktadır.
Genel: Nüfus cüzdanı, pasaport, transkript, diploma, evlilik cüzdanı, ölüm belgesi, doğum belgesi, özgeçmiş, adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar genel kategoride değerlendirdiğimiz çevirilerdir. Genel çeviri kategorisindeki evraklarınızı Fonetik Tercüme güvencesiyle temin edin, zamandan tasarruf edin.

Akademik Çeviri: Yurtiçinde ve yurtdışında yapacağınız akademik çalışmalarınızda yabancı dilde doğru bir şekilde temsil edilebilmeniz ve bir adım önde olabilmeniz için çevirinizin uzman bir çevirmen tarafından çevrilmesi oldukça önemlidir. Tezler, makaleler, kitaplar, uluslararası dergilerde yayınlanacak makaleler, projeler ve sunumlar Akademik Tercüme kategorisi altında hizmet verdiğimiz alanlardır. Özenle hazırladığınız çalışmalarınızın uzman çevirmenlerin kontrolünde değer kazanması için Fonetik Tercüme’yi tercih edin.

Hukuki Çeviri: Hukuki çeviri kapsamında; mahkeme kararları, sözleşmeler, patent başvuruları, beyanname, vekaletname, taahhütnameler, muvaffakatnameler, taraflar arası hukuki yazışmalar, AB müktesebatı ve uygulanmasına ilişkin hükümler, emeklilik evrakları, tanıma-tenfiz davaları, miras davaları, uluslararası hukuk materyalleri, iş akitleri, bilirkişi raporları, tanık ifadeleri gibi evrakların çeviri hizmetini sunmaktayız. Hukuki çeviri, özel bir terminoloji ve büyük bir sorumluluk gerektirdiğinden profesyonel ekibimiz tarafından güçlendirilmiş kontrol prosedürlerine tabi tutularak hatasız olarak teslim edilmektedir. Hukuki çevirilerinizde bizden hizmet alarak kanıtlanmış uzmanlığımızın keyfini çıkarın.

Edebi Çeviri: Edebi ya da sanatsal çalışmalarınızın yabancı bir dilde sizin dilinizden, bakış açınızdan, üslubunuzdan ya da varmak istediğiniz sonuçtan uzaklaşmaması için uzman bir çevirmenden destek almanız şarttır. Yaptığınız çalışmalarda edebi çeviri seçeneğimizle size hizmet vermekten büyük bir memnuniyet duyarız.

Teknik Çeviri: Bilgisayar, otomotiv, enerji, bilişim sistemleri, güvenlik sistemleri, elektrik-elektronik, metalürji, mekatronik, ürün katalogları, kullanım kılavuzları, yapım ve onarım kılavuzları, servis ve bakım kılavuzları, makine kurulum kitapçıkları, bilgisayar yazılım ve donanım ürünleri, teknik şartnameler, fizibilite raporları, hak ediş raporları, personel eğitim materyalleri gibi teknik bilgi gerektiren konularda doğru karşılığın verilebilmesi için işin uzmanıyla çalışmak, büyük bir önem arz etmektedir. Alan jargonuna hakim çevirmenlerimizle size Teknik Çeviri alanında kusursuz hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Tıbbi(Medikal) Çeviri: Tıbbi çevirilerde kusursuz dil kullanımına ek olarak tıp jargonuna da hakim olmak gerekmekte ve yapılacak küçücük bir hata bile olumsuz sonuç doğurabilmektedir. Bunun bilinciyle hareket eden Fonetik Tercüme; tıbbi raporlar, araştırmalar, ürün katalogları, ürün sertifikasyonları, prospektüsler, reçeteler ve ilaç patentleri konusunda kaliteden ödün vermeden, uzman ekibiyle hizmet sunmaya devam etmektedir.

Ticari Çeviri: Yurtdışı kaynaklı firmalar, yurtdışıyla aktif şekilde çalışan ya da çalışmayı hedefleyen firmalar ve fuarlara katılım gösteren firmaların şirket evrakları ve yazışmalarına yönelik her dilde verdiğimiz çeviri hizmetidir. Ticari dokümanlar, sözleşmeler, teklif mektupları, mali işlem kayıtları, ihale katılım evrakları, uluslararası projeler, raporlar, toplantı tutanakları, mali tablolar, pazar araştırmaları ve kurumlar arası yazışmalar bu alanda yaptığımız çalışmalar kapsamındadır. Potansiyel müşterilerinize ve iş ortaklarınıza prestijli bir dille hitap etmek için ticari tercümelerinizde bizi tercih ederek Fonetik Tercüme kalitesiyle bir adım öne çıkabilirsiniz.

Noter Onaylı ve Apostilli Çeviri: Noterde yemin zaptı bulunan profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilip noter huzurunda onaylatılan evraklar noter onaylı tercüme ya da yeminli tercüme statüsünü kazanır. Noter onaylı tercüme işleminizin yanısıra, talep etmeniz halinde valilik(apostil), konsolosluk ve dış işleri bakanlığı gibi makamlarda da tasdik işlemlerinizi üstlenebilir ve evrakları adresinize teslim edebiliriz.

Ankara Tercüme Ankara Yeminli Tercüme Yeminli Tercüme Ankara Yeminli Tercüme